Archivýlet do Mnichova

V listopadu nás touha po poznávání architektury zavedla do Mnichova a rozhodně tam bylo co vidět

První zvolenou destinací se stal olympijský komplex a stadion, který hostoval letní olympijské hry v roce 1972. Všechna sportoviště i ubytovací komplex jsou do dnešní doby plně funkční, udržované a inspirativní.

Nedaleko stadionu jsme navštívili BMW Welt, který byl plný nejen nejmodernějších auťáků, ale i konstrukcí a architektury.

Pro přesun do dalších zajímavých míst Mnichova jsme využili metro a rozhodně se nejednalo o monotónní projíždění stanicemi – velký archi-zážitek Mnichov nabízí i pod zemí. K tomu nejlepšímu patří stanice Westfriedhof.

V poznávání architektury jsme pokračovali do Brownfieldu Werksviertel-Mitte, kde vzniká nová zábavní a volnočasová čtvrť, dále za rodinnými domky v Genter Strasse, které vypadají jako velká stavebnice a do velké fotbalové Alianz areny, která je výjimečná svým opláštěním z ETFE polštářů.

Při zpáteční cestě jsme si nenechali ujít návštěvu Valhally u Regensburgu – tato klasicistní stavba rozhodně stojí za vidění, jelikož jemu podobný palác asi jinde nepotkáte.

Plni zážitků jsme se vrátili domů a již se těšíme na to, co nás čeká příště.

Jak se tiskne dům
single-architektura.php