administrativní budova Šafránkova 1094.jpgadministrativní budova Šafránkova 1095.jpgadministrativní budova Šafránkova 1096.jpgadministrativní budova Šafránkova 1097.jpgadministrativní budova Šafránkova 1098.jpg

administrativní budova Šafránkova

návrh: di5 / Martin Votřel, Tomáš Lohniský / 2012
projekt DUR: di5 / Tomáš Lohniský, David Pivec / 2013

Administrativní objekt AB Šafránkova je situován v atraktivní poloze v blízkosti Rozvadovské spojky. Jedná se o čtyřpodlažní objekt s možností velkoprostorových i oddělených kanceláří. Územní plán umožňuje umístit i výrobní, obchodní, skladové či zdravotnické zařízení. Objekt má dobrou dopravní obslužnost, je viditelný z frekventované městské komunikace a zároveň je chráněn protihlukovým valem. Zalesnění valu se propojuje s výsadbou v areálu a pomocí treláže s popínavými rostlinami na jižní fasádě se objekt aktivně zapojuje do zeleně.

Konstrukčně je objekt řešen jako skelet se zavětrovacími schodišťovými jádry. Hlavní nosné konstrukce budou železobetonové alternativně ocelové s požární ochranou. K vytápění objektu jsou navržena tepelná čerpadla a plynové kotle. Napojení na infrastrukturu je provedeno koridorem mezi ulicemi Šafránkova a Živcových. Vnitřní prostory jsou patřičně prosvětleny, zatímco stávající i nově užitá zeleň aktivně chrání před hlukem i přehříváním interiéru před sluneční radiací.