Výstaviště 304.jpgdostavba Výstaviště Praha Holešovice C:\fakepath\View 0 FIN.jpgdostavba Výstaviště Praha Holešovice 821.jpgdostavba Výstaviště Praha Holešovice 822.jpg

dostavba Výstaviště Praha Holešovice

návrh: di5 / Tomáš Lohniský, Martin Votřel / 2011
investor: Penta investment a.s.
náklady: 140 mil. Kč


Návrh řeší rekonstrukci pavilonů Křižíkovy fontány a jejich napojení na Průmyslový palác a dostavbu výstavních prostor směrem ke korytu Vltavy. Konstrukce pavilonů fontány je zcela zachována a je doplněna o koridory propojující je ? suchou nohou? s Průmyslovým palácem. Přistavované výstavní haly navazují na dvojici menších pavilonů a doplňují tak celkovou kapacitu výstavních prostor. Řešení komunikací nenarušuje běžný provoz fontány.

Fasáda nově navržených hal je tvořena tahokovovým obkladem, který umožňuje skrýt různě členěné otvory ve fasádách, a objekty pak svou jednoduchostí nekonkurují tvarově složitým původním pavilonům. Ve střešním plášti jsou instalovány světlíky osazené stínící technikou tak, aby celý výstavní prostor byl rovnoměrně a přirozeně prosvětlen. Kubusy koridorů jsou tvořeny svařovanou ocelovou konstrukcí z různě šikmých prvků tvořících organický motiv.