Lakovna SOU Škoda AutoLakovna SOU Škoda Auto C:fakepath299_vizu_01.jpgLakovna SOU Škoda AutoLakovna SOU Škoda Auto C:fakepath299_vizu_03.jpgLakovna SOU Škoda AutoLakovna SOU Škoda AutoLakovna SOU Škoda AutoLakovna SOU Škoda AutoLakovna SOU Škoda AutoLakovna SOU Škoda AutoLakovna SOU Škoda AutoLakovna SOU Škoda Auto

Lakovna SOU Škoda Auto

návrh: di5 / Ing. arch. Tereza Vaňková, Ing. Filip Hegner, Ing. Václav Klíma / 2017

investor: ŠKODA AUTO a.s.

Stávající objekt lakovny Středního odborného učiliště Škoda auto, je složen z několika budov, vybudovaných v průběhu 20. století a následných přístaveb.
Jedná se o rekonstrukci, která se snaží maximálně využít stávající stav a objem budov, ale zároveň celkovou složitou hmotu očistit od přístavků a zjednodušit provoz skrz celý komplex budov lakovny. Hlavním cílem rekonstrukce objektu byla lepší organizace provozu v objektu a rovnocenné provázání jednotlivých prostor s různými funkcemi. Skrz celý objekt, ve středové části, mezi dvěma dílnami, je navržena centrální komunikační páteř - tubus, který tyto jednotlivé prostory propojuje. Pohyb po objektu bude poté primárně probíhat skrze tento centrální tubus a celému komplexu lakovny sestávajícího se z více k sobě přistavěných hal a budov zkrátí a zjednoduší provozní vazby. Hmota centrálního tubusu, bude mít téměř čtvercový průřez a jeho začátek a konec bude prosklený.