Administrativní budova Nekázanka 11Administrativní budova Nekázanka 11Administrativní budova Nekázanka 11Administrativní budova Nekázanka 11Administrativní budova Nekázanka 11Administrativní budova Nekázanka 11Administrativní budova Nekázanka 11Administrativní budova Nekázanka 11Administrativní budova Nekázanka 11Administrativní budova Nekázanka 11Administrativní budova Nekázanka 11Administrativní budova Nekázanka 11Administrativní budova Nekázanka 11Administrativní budova Nekázanka 11Administrativní budova Nekázanka 11 Administrativní budova Nekázanka 11Administrativní budova Nekázanka 11Administrativní budova Nekázanka 11

Administrativní budova Nekázanka 11

návrh: di5 / Slávka Gallovičová, Filip Hegner, Tomáš Vyšohlíd, Martin Votřel, Tereza Vaňková, Marek Kortus / 2018
investor: HTL SERVIS spol. s r.o.

Pro administrativní budovu Nekázanka 11 byla zvolena generální rekonstrukce, tzn. vybourání objektu stávající budovy na nosnou konstrukci a při zachování původního objemu návrh administrativní budovy třídy A. Řešený objekt má 4 podzemní a 9 nadzemních podlaží, a původně byl navržen jako sídlo významné společnosti, v arch. stylu 70.let. Po rekonstrukci jí v nové - architektonicky i technicky moderní - podobě slouží dále, s vybranými prvky v duchu redesignu původních.

Základní architektonický a dispoziční koncept z dílny studia di5 architekti inženýři byl v průběhu času doplněn designem fasád a interiéru 1. a 9.NP v rukopisu ateliéru Morix a dispozičním členěním a designem kancelářských prostor 2. - 8.NP od Studia Perspektiv. Vzájemná spolupráce podpořená dalšími umělci jako zahradní architekti Ateliéru Partero či designéři uskupení Plechárna vytvořila - spolu s progresivním investorem a dlouhou řadou profesionálních inženýrů a dodavatelů - jedinečnou realizaci náročné rekonstrukce v centru Prahy.