Administrativní budova 3, ČEZ

Architektura

P. Kabíček, M. Ján, V. Osipova, A. Chotěbor, D. Bezvorotnyaya

Kategorie

Architektura, Inovace, Administrativa

Projekt

J. Hanulíková

Realizace

Metrostav a.s.

Lokalita

JE Dukovany

Investor

ČEZ a.s.

Pro společnost ČEZ jsme v Dukovanech navrhli sedmipatrovou administrativní budovu. Objekt v sobě ukrývá modulárně adaptabilní buňkové kanceláře, zasedací místnosti různých velikostí, dílny pro praktický výcvik, teoretické učebny i potkávací a odpočívací zóny. To vše jsme „obalili” do fasády z trapézového plechu o třech různých profilech, abychom vytvořili více úrovní měřítek. Plechy jsme pak ve fyzikálním duchu umisťovali v matematických řadách, a vytvořili tak vizuálně atraktivní gradient.

Důležitou součástí budovy je vzdělávací středisko, kde se budou školit specialisté zodpovědní za bezpečný chod jaderné elektrárny. Snažili jsme se pro ně vytvořit inspirativní a motivující budovu.

Interiér je pojat industriálně: kontextem je elektrárna a děje v ní se odehrávající. Každé patro má svou barvu. Nejteplejší odstín je použitý v suterénu a dále barvy chladnou až k té nejstudenější v sedmém podlaží. Inspirací byla postupně ochlazovaná pára v nedalekých chladících věžích. Konstrukce jsou obnažené, potrubní rozvody i kabely jsou vidět – tak jako v sousedním objektu reaktoru. Na prosklené příčky v kancelářích je aplikován fóliový polep, jehož motiv je převzat z obrazců částic viditelných v mlžné komoře, tedy z prostředí, které umožňuje pozorovat chování hrudky uranu.

 

Urbanistická studie Chabry Golf resort
single-projekt.php