Rodinný dům v Louňovicích II

Architektura

J. Dvořák

Kategorie

Rodinné domy

Projekt

T. Minka

Realizace

2000

Lokalita

Louňovice

Investor

soukromá osoba

Náklady

2,7 mil. Kč

Jednoduchost a funkcionalita jako hlavní motto řešení celého domu. Promítá se do všech detailů včetně nosné konstrukce a technických vybavení.

Dům je situován na okraji obce nedaleko Prahy, obklopen lesem a poli. Okolní zástavba je drobná, nižší, stylově nehomogenní, prostoupená vzrostlou zelení. Pozemek domu je téměř rovinný, přesto umožňuje daleké výhledy do kraje. Hmotové a dispoziční řešení domu vychází z požadavku majitelů na co nejužší kontakt s okolní přírodou, na možnost propojení všech prostor se zahradou. Proto jsou všechny místnosti umístěny v přízemí, nejsou zde žádné vnitřní schody. Dispozice je řešena maximálně jednoduše, je členěna na denní a noční zónu. Středem domu prochází dlouhá chodba jako hlavní komunikační páteř, na ní je napojen trakt s ložnicemi a pokoji. V denní části pak chodba přechází do prostoru kuchyně a jídelny.

Materiálové a barevné řešení je decentní a nadčasové, nechává vyniknout všudypřítomné přírodě v oknech a drobným barevným doplňkům a akcentům v interiéru. Výrazným prvkem interiéru jsou atypické dveře s nadsvětlíkem

Rodinný dům Pačenka Rodinný dům ve Vráži
single-projekt.php