Labe Aréna

Architektura

M4 / M. Jirovec, di5 / M. Votřel, P. Lošťák,

Kategorie

Inovace, Občanské stavby

Projekt

di5 / D. Pivec, P. Lošťák, J. Hanulíková, ČVUT / doc. Ing. J. Pollert, Ph.D., Atelier Rubicon / J. Hronza / 2015-2016

Realizace

2016-2017

Lokalita

Štětí

Investor

Labe Aréna, z.s

Náklady

60 mil. Kč

Budova je navržena jako součást projektu „Labe aréna Ústeckého kraje“, jehož cílem je vytvoření sportovně-vzdělávacího komplexu zaměřeného na podporu a rozvoj vodních sportů.

Tato loděnice je první etapou záměru budovaného ve Štětí. Budoucí komplex staveb, by měl být rozdělen na 3 základní objemy, spojené v jeden celek. Celý projekt Labe arény využívá synergického efektu blízkých sportovišť v Račicích a ve Štětí s cílem vzájemně provázat programové využití všech areálů, jakožto základu pro budování Národního olympijského centra vodních sportů.

Zahájení výstavby loděnice napomohly také povodně v roce 2013, kdy byla  stávající již zastaralá budova silně poničena. Nová novostavba loděnice nahradila stávající budovu, ale již  v odpovídajícím standardu. Záměrem bylo především vytvoření sportovních a servisních provozů pro sportovce vrcholové, výkonnostní i rekreační, s důrazem na vyžití dětí a mládeže a současně vytvoření zázemí pro uskladnění a údržbu sportovních lodí.

V objektu se nachází kromě zázemí pro sportovce (včetně ubytování) i tělocvična, posilovny a v budoucnu by měl být zprovozněn také unikátní veslařský a kanoistický trenažér.

Náměstí v Klatovech Pasport V19 a V21 v areálu Škoda auto
single-projekt.php