Kay River Lofts

Architektura

I. Kroupa architekti / I. Kroupa, T. Bouma

Kategorie

Bydlení

Projekt

di5 / F. Hegner, P. Běloušek, D. Hochová

Realizace

2019 - 2021

Statika

di5 / V. Klíma, I. Sengerová, M. Šalplachta

Lokalita

Praha 8

Investor

Nesion

V exteriéru abstraktní objekt, vztahující se ke krajině, k řece. Abstrakce na dopředu daném, ohraničeném plánu je dosaženo masivními horizontálními, prolamovanými balkony, které zjemňují, uvolňují hranice mezi exteriérem a interiérem, mezi krajinou a objektem. Masivní balkony chrání soukromí interiéru, kvalita každého bytu je násobena exteriérovou pobytovou plochou individuálního tvarování.

Základem hmoty domu je šest bytových nadzemních podlaží (2. – 7.NP) s racionální organizací jednotlivých bytů. Jejich denní pobytové části jsou orientovány do míst s exklusivními výhledy a podpořeny vazbou s balkóny. Parter a nejvyšší (8.) nadzemní podlaží mají uvolněnou dispozici a tvarování, a oproti základní hmotě jsou ustoupené.

Objekt je navržen v bílé betonové ušlechtilé omítce na podhledech a čelech hlavních horizontálních desek. Ustoupené fasády typických podlaží a podlaží 1. a 8.NP jsou navrženy v šedé ušlechtilé omítce imitující betonový povrch. Zábradlí balkónů je z čirého bezrámového skla. Rámy oken a plechová nadpraží integrující stínící techniku jsou navrženy v šedé barvě, předsazená fasáda technického bloku na střeše a technické části fasády 1.NP jsou z hliníkových vodorovných lamel také v šedé barvě.

V objektu je 50 bytů a 7 nebytových jednotek.

 

Rodinný dům Granátová Středoevropské fórum Olomouc
single-projekt.php