Terasy Strašnice

Architektura

di5 / T. Vaňková, M. Votřel / 4A architekti s.r.o. / Schindler Seko architekti s.r.o. / 2016

Kategorie

Bydlení

Projekt

J. Hanulíková, Z. Bárta, S. Gallovičová, T. Minka

Realizace

2016-2017

Statika

di5 / Michal Hora

Lokalita

Praha 10

Investor

Skanska reality a.s.

Rezidenční projekt Terasy Strašnice rozehrává tradiční strašnickou zástavbu činžovních domů na straně severní a svými velkoryse pojatými jižními terasami a zelení přirozeně navazuje na čtvrť rodinných domů.

Novostavba zahrnuje 139 bytových jednotek různých velikostí s tím, že každý byt má vlastní venkovní prostor – terasu, balkon nebo zahrádku. Velká okna se sníženými parapety poskytují příjemnou vazbu mezi interiérem a okolím. Mimo jiné jsou v areálu navržené i  komerční prostory, orientované do ulice U Hranic. Podzemní garáže zajišťují pohodlné parkování všem uživatelům bytového areálu, a to i pro vozidla na plynná paliva.

U projektu Terasy Strašnice jsme BIM technologii využili ve všech fázích projektové přípravy, a to nejen v architektonicko-stavební části, ale i pro projekt statiky, zdravotechniky, vytápění, vzduchotechniky i základní prvky elektroinstalace byly zpracovány formou BIM. Díky tomu měla realizační firma k dispozici kompletní 3D model včetně všech instalací plně k dispozici ještě před zahájením stavby. Model byl využit i pro tvorbu výkazů výměr a rozpočtů.  Ačkoliv bylo využívání 3D modelu pro vedoucí pracovníky na stavbě novinkou a zpočátku k němu přistupovali s nedůvěrou, během několika týdnů se s modelem naučili pracovat a úspěšně jej využívali při každodenní práci na stavbě.

Víkendový dům v Louňovicích Modernizace KNL
single-projekt.php